Tiko Tiks centrą aplankė Dzūkijos mokyklos mokiniai su mokytojomis. Vaikai smalsiomis akelėmis apžiūrėjo į TikoTiks centrą žmonių atneštus nereikalingus daiktus. Liko nustebinti, kad čia papuola nereikalingi dar geros kokybės daiktai. Vaikams labiausiai patiko TikoTiks centre pagaminti iš senų džinsų kačių nameliai, atnaujinti foteliai ir veidrodis. Edukacijos metu iš antrinių žaliavų, vaško ir eterinių aliejų likučių gamino žvakes ir pakabukus. Malonus vaško ir eterinių aliejų kvapas vaikams priminė šv. Kalėdas. Iš tiesų šventės jau ne už kalnų. Palinkėjo vieni kitiems gerų artėjančių švenčių ir atsisveikino iki kitų susitikimų.



Pamokos kitaip.
Iššūkis 1a klasės mokinių Alytaus profesinio rengimo centre įveiktas: robotai sukonstruoti, užprogramuoti, į garažą įvairuoti.
Šypsenos veiduose, diplomai rankose. 
Kūrybinė inžinerija.



Smagu gauti dovanų!!!Dėkojame Aplinkos apsaugos skyriui už įdomią išvyką į Žuvinto biosferos rezervatą.



Dzūkijos mokyklos mokiniai dalyvavo Prienų krašto muziejaus edukaciniame užsiėmime ,,Duonos kelias iki stalo" .Mokiniai susipažino su duonos kepimo tradicijomis ir papročiais. Jie ne tik stebėjo, bet ir patys dalyvavo procese, suformavo užminkytos duonos kepalėlius. Kol duona kepė, mokiniai supažindinami su ilgu duonos keliu- nuo rugio pasėjimo iki iškeptos duonelės padėjimo ant stalo.


Startuojam su projektu „Olimpinė karta“.
Aktyvi rytinė mankšta su pasakos personažais.


Projekto „Rudens spalvos/Colors of autumn“ nuveiktos projekte veiklos sugulė knygelėje. Ją galite peržiūrėti

čia https://read.bookcreator.com/pX3oyrKRB0asplPhSlWyqFKjsvl1/rhjejAU1Svm65DFMQN7HSw


eTwinning projektas „Rudens spalvos/Colors of autumn“.

Projektą vykdo 4a klasės mokiniai ir mokytoja Nijolė Amšiejienė


Integruotos pilietinio ugdymo pamokos, skirtos Lietuvos šimtmečiui paminėti


Svečiuose pas Pepę Ilgakojinę

 

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė - tai „Norden" organizuojama kasmetinė tradicinė šviesos ir knygos šventė, primenanti mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikianti progos vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti tamsiais vėlyvo rudens vakarais susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį. Šioje bibliotekų savaitėje mūsų mokyklos mokiniai dalyvauja jau ne pirmą kartą.

       Tad ir  lapkričio 14 d. Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos 3a ir 2a klasių mokiniai, nepabūgę lapkričio vėjo ir lietaus, atvyko į Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuojamą Šiaurės šalių bibliotekų savaitės šventę. Dzūkijos pradinukai kartu su daugiau nei 2000 institucijų, dešimtimis tūkstančių vaikų ir suaugusiųjų tuo pačiu metu skirtingose šalyse Šiaurės ir Baltijos šalių regione klausėsi to paties skaitomo teksto ir patyrė paslaptingą Šiaurės šalių literatūros skleidžiamą nuotaiką.

Salėje jaukiai degant žvakutėms šventę pradėjo vyresnioji bibliotekininkė Dijana Eidukevičienė.  Prie jos prisijungė tikrų tikriausia Pepė Ilgakojinė, vyresnioji bibliotekininkė Daiva  Balionienė, kuri atsitempė didžiulį lagamintą, pilną stagmenų, taip nustebindama vaikus. Su dideliu smalsumu mokiniai klausė bibliotekos darbuotojų skaitomos A.Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“ ištraukos, prisiminė, jog lapkričio 14-oji – ir švedų rašytojos Astridos Lindgren 110- asis gimtadienis. Mokiniai ne tik klausė šios rašytojos knygos ištraukos, bet ir susipažino su jos knygomis bei trumpais jų pristatymais. Antrokų ir trečiokų nupiešti A.Lindgren knygų veikėjai puikavosi bibliotekos parodoje.

Smagiai pasimankštinę ir padainavę pradinukai pasiskirstė į komandas „Daugsmegeniai“ ir „Vėjo vaikai“ kibo gliaudyti it riešutus  viktorinos užduotis.

Dėkojame bibliotekos darbuotojams už galimybę pasinerti į knygų pasaulį, plačiau susipažinti su Šiaurės šalių vaikų literatūra.

 

Nijolė Amšiejienė ir Dalia Paleckienė,

 

Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos mokytojos metodininkės


„Augu internete“

Daugeliui XXI a. pradžios vaikų asmenybė internete, socialinis bendravimas ir veikla virtualiajame pasaulyje svarbūs tiek pat, kiek ir realus gyvenimas. Mokytojams tenka tai pripažinti ir padėti mokiniams pasinaudoti interneto technologijų ir socialinių medijų teikiamomis galimybėmis ugdantis bendruosius gebėjimus. Ko gero dar svarbesnė mokytojų užduotis yra padėti mokiniams tapti mąstančiais ir atsakingais piliečiais.

Todėl Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos mokytojų komanda: Nijolė Amšiejienė, Rita Baranauskienė, Dalia Paleckienė, Asta Vieraitienė ir Birutė Babarskienė susidomėjo respublikinio projekto „Saugus internetas vasarą“ siūlomomis idėjomis ir parengė projektą savo mokyklos mokiniams „Augu internete“. Šias mintis mokytojos paskleidė mokiniams ir jų tėveliams. Susidomėjimas buvo didžiulis. Tad gegužės 31 dieną, negailėdami pirmosios atostogų dienos, 1a, 2a ir 3a klasių mokiniai, lydimi tėvelių, atvyko į mokyklą semtis žinių apie saugų ir draugišką internetą.

Projekto „Augu internete“ tikslas - padėti pasitikrinti įgūdžius, daugiau sužinoti savo teises internete, parengti patarimus bei priemones ir susikurti naudojimosi internetu auksines taisykles.

Renginio pradžioje mokiniai stebėjo filmus apie interneto naudojimo privalumus ir pavojus, aptarė situacijas iš savo patirties, darė išvadas. Vėliau dalyviai, susiskirstę komandomis, paskirtose stotelėse, atliko įvairias užduotis. Komandų kapitonai kortelėse už atliktas užduotis rinko spaudukus. Įveikę visas stoteles, renginio dalyviai dalyvavo viktorinoje.

Pavargę, bet laimingi, daug sužinoję ir išmokę, apdovanoti vertingais „Draugiško interneto“ prizais, renginio dalyviai išgužėjo namo.

Saugaus ir draugiško interneto vasarą!

 

 Pradinių klasių mokytojos: Nijolė Amšiejienė, Dalia Paleckienė, Rita Baranauskienė

 

 


MINI KALVĖ MŪSŲ MOKYKLOS KIEME...

       

      Balandžio 30 d. Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje vyko netradicinio ugdymo diena „Verslumo link“. Mokiniai rašė rašinį – reklamą apie verslumą temomis „Jei laimėčiau aukso puodą“, „Taupyklės istorija“, „Ateities verslas“. Klasėse lankėsi amatininkai, tėveliai, svečiai, kurie pasakojo apie verslo idėjas, amatus, taupumą. Mokiniai lankėsi tėvų darbovietėse, pas smulkiuosius verslininkus, susipažino su sėkmingo verslo istorijomis.

     Tačiau didžiausio dėmesio sulaukė Mini kalvė mokyklos kieme. 1a klasės mokinio Nojaus senelis Algimantas Balčius mokė mažuosius mokinius kalvio amato. Su kalvio pagalba vaikai iš geležies nusikalė po atminimo dovanėlę.

 

   Nuoširdžiai dėkojame už nuostabias akimirkas mini kalvėje.


JAU NUEITA ŠIMTAS MAŽŲ ŽINGSNELIŲ...

 

,,Visi pirmokai susiburkite, linksminkitės taip, kad užkrėstumėte kitus!“. Šiuo šūkiu mokyklos laikraštukas ,,100 dienų mokykloje“ kvietė Dzūkijos pagrindinės mokyklos pradinukus į pirmokų šimtadienį. Jau tapo tradicija po  šimto  mokyklinių dienų pirmokams organizuoti renginį, kuriame dalyvauja ne tik mokyklos bendruomenė, vyresnieji ketvirtokai, bet ir mokinių tėveliai. Mažieji šventės dalyviai ypač jaudinosi, nes tokia didelė ir rimta šventė jiems buvo pirmoji.

Mažieji uoliai ruošėsi šiai šventei: mokėsi dainelių, eilėraštukų, suko galveles, kaip parodyti, ko išmoko per šimtą mokyklinių dienų. Vasario 24 d. pirmokai nekantriai laukė šventės. Džiaugsmu spindėjo mažųjų akelės, o ant galvų puikavosi zuikių karūnos. Mokiniai pavirtę zuikiais puikavosi savo pasiekimais, parodė, kad išmoko ne tik dainelių ir eilėraščių, bet susipažino su abėcėle, išmoko rašyti, skaičiuoti.

Pirmokus pasveikino mokyklos direktorė Vilija Sušinskienė. Ketvirtųjų klasių mokiniai atvyko pasveikinti pirmokų. Jie ne tik mažiesiems linkėjo ,,Gero kelio...“ , bet ir paruošė pirmokams testamentus, kuriuos įteikė ir prisakė laikytis pasižadėjimų. Na o tėveliai pirmaklasius pavaišino didžiuliais tortais. Šventę organizavo pirmokų mokytojos Dalia Paleckienė ir Sonata Vosylienė, joms talkino mokytojos Birutė Babarskienė ir Asta Vieraitienė. 

Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos

 

mokytojos metodininkės Dalia Paleckienė ir Sonata Vosylienė


Skautiškos dainos konkursas

   XVIII–asis skautiškos dainos konkursas „Gražių dainelių daug girdėjau 2017“, skirtas vyriausio  skautininko Felikso Šakalio  atminimui. Šalia savo aktyvios skautiškos veiklos Feliksas dėjo pastangas liaudies muzikos populiarinimui, rašė poeziją, kūrė dainas.

 Atrankiniame konkurse reikėjo atlikti tris dainas. Renginys vyko Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje,  šeštadienį, gruodžio 10 d. Konkurse buvo vertinamas atlikimo  meniškumas bei tikslumas, prisistatymo skautiškumas ir originalumas, skautiška apranga.  Komisija  į finalinį konkursą pakvietė Dzūkijos pagrindinės mokyklos „Margirio draugovės skaučių ansamblį, Dainavos pagrindinės mokyklos V. Krėvės  draugovės solistę, Eičiūnų draugovės trio ir Alytaus krašto vadovų ansamblį.

Konkurso "Gražių dainelių daug girdėjau-2017"organizatoriai dėkoja Dzūkijos pagrindinės mokyklos Direktorei už suteiktas patalpas. 

 

 

                                                                       Skautų vadovė  Rita Baranauskienė                                             


Šiaurės šalių rašytojai vaikams

  Prasidėjo 20-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė.  „Kai mus gaubia lapkričio sutemos, uždekime žvakes ir skaitykime“. Tad nenuostabu, kad į garsinius skaitymus Alytaus rajono savivaldybės bibliotekoje sugužėjo 2 a klasės mokiniai. Susipažinę su mūsų šiaurinėmis kaimynėmis, atidžiai klausėmės garsiai skaitomą ištrauką iš norvegų rašytojo Stiano Hole's apysakos „Garmanio vasara“. Pasikalbėjo apie kamuojančias baimes ir abejones. Pokalbį nutraukė pasirodžiusi triukšminga viešnia  vaikams gerai žinomas Astridos Lindgren personažas - Pepė Ilgakojinė. Pateiktus klausimus vaikai gliaudė it riešutus, tad nebeliko nieko kito, kaip gudručius apdovanoti spalvingais knygų skirtukais ir saldumynais.

   Susipažinę su bibliotekos darbuotojų parengta knygų paroda „Šiaurės rašytojai vaikams“ išskubėjome, tvirtai pasižadėję sugrįžti.

                                                                        Pradinių klasių mokytoja Nijolė Amšiejienė


Senolių skrynią atvėrus

   Prasidėjus paskutiniam rudens mėnesiui,  mūsų mokyklos pradinukai buvo pakviesti dalyvauti jau tradicinėje tapusioje respublikinėje pradinių klasių mokinių konferencijoje „Senolių skrynią atvėrus – 2016“. Pasidalinti žiniomis apie senuosius amatus, kurių mokosi iš senelių ir tėvų, lapkričio 25 dieną į Lazdijų krašto muziejų  vyko 3a klasės mokinys Nedas Didžiulis. Jis skaitė pranešimą „Prakalbinkim akmenį kartu“ (mokytoja metodininkė R. Baranauskienė). 4b klasės mokinė Daniela Masionytė skaitė pranešimą „Su močiute spaudžiame sūrį“ (mokytoja metodininkė I. Gruzinskienė). Išklausę kitus pradinių klasių mokinių iš Druskininkų, Birštono, Marijampolės, Lazdijų, Kauno pranešimus, dalyviai galėjo pasimokyti dzūkiškų šokių kartu su Lazdijų mokyklos - darželio „Vyturėlis“ etnografinio ansamblio „Dzūkuciai“ pradinukais. 

                      Mūsų senolių „skrynia“ didelė ir neišsemiama, todėl planuojame kiekvienų metų rudens pabaigoje vėl susirinkti Lazdijų mokyklos - darželio „Vyturėlis" pedagogių organizuojamoje konferencijoje ir pasidalinti tuo, ko naujo išmokome.

   Pradinių klasių mokytojos metodininkės Rita Baranauskienė, Irma Gruzinskienė  


Priešmokyklinukų ir pirmokų krikštynos

Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje lapkričio 25 d. vyko tradicinė pačių mažiausiųjų mokyklos bendruomenės narių šventė „Priešmokyklinukų ir pirmokų krikštynos“. Šventę organizavo ir vedė priešmokyklinio ugdymo pedagogė, mokytoja metodininkė Irma Kaušakienė bei pradinių klasių mokytojos metodininkės Dalia Paleckienė ir Sonata Vosylienė. Jos ir „tapo“  krikštamotėmis. Šios šventės labai laukė ir priešmokyklinukai, ir pirmokėliai. Toks renginys suteikia puikią galimybę puoselėti savo mokyklos tradicijas, dalyvauti skirtingose veiklose, realizuoti savo gebėjimus įvairiose srityse, formuoja teigiamas bendravimo kompetencijas bei ugdo bendruomeniškumo ir atsakomybės jausmus.


Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas


Akcija „Gelbėkit vaikus“

Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos  ugdo pagrindines vaikų vertybes, tokias kaip solidarumas ir pagarba. Jau patys mažiausieji mokyklos mokiniai diskutuoja apie apie nelygybę, kurią patiria mažiau privilegijuoti vaikai, kuriems nesuteikiamos galimybės naudotis savo pagrindinėmis teisėmis. Mokykloje suformuotas požiūris ir įdiegta tolerancija kuria vieningą ir stiprią visuomenę.

             25-ųjų JT konvencijos dėl vaikų teisių jubiliejaus proga, tarptautinė organizacija „Gelbėkit Vaikus“ 2014 metais suorganizavo pirmąjį Solidarumo bėgimą Lietuvoje. Ši akcija buvo itin sėkminga ir pranoko visus lūkesčius. Visos Lietuvos mokyklos buvo kviečiamos jungtis ir šiemet.

                     Solidarumo bėgimo tikslas – diegti solidarumo vertybes, empatiją, įsipareigojimus ir aktyvų dalyvavimą tarp mūsų mokinių bei skatinti mąstymą apie vaikų teises čia ir visame pasaulyje.

                     Mūsų mokykla ir mokiniai, dalyvaudami Solidarumo bėgime, susipažino su solidarumu ir galėjo išreikšti paramą vaikams, kuriems labai reikia mūsų pagalbos.

 


Šachmatų paslapčių mažieji alytiškiai sėmėsi iš Lietuvos čempiono

  Šachmatais žaidžiantys Dzūkijos pagrindinės mokyklos vaikai pirmadienį pasisėmė dar daugiau patirties ir gavo ne vieną naudingą patarimą. Šio žaidimo paslapčių ir subtilybių juos mokė į mokyklą atvykęs daugkartinis Lietuvos šachmatų čempionas, didmeistris Vidmantas Mališauskas.

    V. Mališauskas šachmatų vingrybių mokė ir pirmokus, ir vyresnius vaikus. Po pamokos jis braukė prakaitą ir dalinosi geromis emocijomis. Nors vaikus išmokyti žaisti – darbas ne iš lengvųjų, didmeistris prisipažino, kad viskas įmanoma, reikia tik pastangų ir „užsidegimo“.


Būk saugus gatvėje

    Kasmet prasidėjus mokslo metams rudenėjančiais takais į mokyklas ir iš jų skuba vaikai. Dar tebegyvenantys vasaros įspūdžiais, nesusikaupę, todėl neretai pamirštantys ir saugaus elgesio gatvėje taisykles. Rugsėjis - saugaus eismo mėnuo. Todėl 4b klasės mokiniai lankėsi J. Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filiale. Ten bibliotekos darbuotojos pasikvietė svečius - Alytaus apskrities VPK bendruomenės pareigūnus Viją Kudzienę ir Donatą Katlauską bei policijos rėmėją Laurą Jegelevičiūtę. Jie priminė ketvirtokams saugaus elgesio gatvėje taisykles, paaiškino, kodėl būtina turėti atšvaitus. Ketvirtokai sužinojo, kur turi segėti atšvaitus, kad būtų matomi kelyje. Edukacinio užsiėmimo „Būk saugus gatvėje“ pabaigoje, atsakę į klausimus, pradinukai buvo apdovanoti atšvaitais. Padėkoję  Alytaus apskrities VPK bendruomenės pareigūnams bei bibliotekos darbuotojoms ir pasipuošę dovanotais atšvaitais, ketvirtokai saugiai grįžo į mokyklą.

                                                                            Mokytoja metodininkė Irma Gruzinskienė


Didžiausia programavimo pamoka – Guiness rekordas

  Rugsėjo 9 d. buvo pasiektas naujas pasaulio Guiness rekordas – didžiausia programavimo pamoka. 27 kompiuterių būrelio  moksleiviai, atliko užduotį – programavo Gediminaičių stulpus. Programavimo pamoką vedė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto profesorė, informatikos ir informacinio mąstymo konkurso „Bebras“ įkūrėja Valentina Dagienė, jos esami bei buvę doktorantai. Komanda taip pat sukūrė programavimo platformą, specialiai skirtą Guiness rekordo pamokai. Renginyje taip pat dalyvavo Guiness pasaulio rekordo atstovas Pravin Patel iš Didžiosios Britanijos. Rekordas buvo pasiektas – pamokoje dalyvavo 712 moksleivių, kurie įvykdė užduotį!

                                                                                Mokytoja Nijolė Amšiejienė


Pirmoji pagalba ir vaikai

  Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo pusmėnulio draugijų federacija pabrėžia: norint užtikrinti vaikų saugumą ir apsaugą, labai svarbu suteikti jiems pirmosios pagalbos žinias ir įgūdžius, kad įvykus nelaimingam atsitikimui, jie būtų gerai pasirengę efektyviai reaguoti, išgelbėti savo bei aplink esančių žmonių gyvybes.
 Rugsėjo 12 d. Rotušės a. LRKD Alytaus skyriaus savanoriai jauniausius miesto piliečius mokė pirmosios pagalbos įgūdžių: gaivino sunegalavusią Niurną, klausėsi Amsio patarimų, tvarstė žaizdas.

                                                                                      Mokytoja Nijolė Amšiejienė


Mokome kitaip

  Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje sausio 27 vyko kvalifikacinis seminaras pradinių klasių mokytojams „Mokome kitaip“. Seminarą organizavo ir vedė pradinių klasių mokytojos metodininkės Giedra Baliulevičienė ir Dalia Paleckienė. Tikslas - motyvuoti mokytojus mokyti išradingiau, įdomiau, skatinti „kitaip“ ugdyti jaunąją kartą. Seminaro metu mokytojai susipažino su naujomis idėjomis, kai mokiniai natūraliai susidomi mokomuoju dalyku, tampa aktyvūs ir žingeidūs; atnaujino metodinę kompetenciją apie šiuolaikinių metodų naudojimą; pasimokė, kaip perduoti žinias, kurios ne tik sudomintų, būtų suprastos, bet ir įsimintų. Svečiai stebėjo praktines veiklas bei patys jose dalyvavo, išklausė pranešimus.

 

                                                                          Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos

                                                    pradinių klasių mokytoja metodininkė Giedra Baliulevičienė


Popieriaus magija

     Popierius - dažnai sutinkama ir daug kur naudojama medžiaga. Jo yra įvairiausių rūšių, spalvų, storio. Pradinukai savo darbeliams dažnai naudoja popierių: karpo karpinius, klijuoja aplikacijas, dekoruoja baltą popierių įvairiomis technikomis.

      Sausio 29 dieną Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos 3b klasės mokiniai buvo pakviesti į J. Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialą. Ten vyko kūrybinių dirbtuvių „Popieriaus magija“ užsiėmimas. ASPC Neįgaliųjų dienos centro lankytojai ir vyresnioji socialinė specialistė Asta Vyšniauskienė supažindino su kvilingo (angl. quilling) technika, kai  spalvotos įvairiai susuktos siauros popieriaus juostelės virsta atvirukais, paveiksliukais, erdvinėmis kompozicijomis.

       Iš pradžių nedrąsiai bandę sukti įvairiaspalves popieriaus juosteles, vėliau trečiokai įgudo. Užsiėmimo pabaigoje visi buvo sukūrę įvairius paveikslėlius ir džiaugėsi savo darbu. Už gerą nuotaiką ir įdomią veiklą esame dėkingi  ASPC Neįgaliųjų dienos centro lankytojams ir vyresniajai socialinei specialistei A. Vyšniauskienei bei bibliotekos darbuotojoms.

                                     

                                                                                  Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos

 

pradinių klasių mokytoja metodininkė Irma Gruzinskienė


Senolių skrynią atvėrus

            Ar žinote, ką galima rasti atvėrus senolių skrynią? Ne tik raštuotų lovatiesių, margų juostų, siuvinėtų ir nėriniais puoštų prijuosčių, išdrožtų medinių šaukštų... Ten dar telpa nuoširdus, jaukus bendravimas su seneliais ir tėvais, įvairios žinios apie amatus, mįslės, dainos ir dar daug paslapčių. Tuo įsitikinome jau antrus metus dalyvaudamos respublikinėje pradinių klasių mokinių konferencijoje „Senolių skrynią atvėrus“, kurią organizavo  Lazdijų mokykla – darželis „Vyturėlis“.

              Lapkričio 27 dieną vykome į  Lazdijų krašto muziejų, kur netradicinėje aplinkoje ir vyko konferencija „Senolių skrynią atvėrus - 2015“. Patirtimi dalijosi ir  pranešimus skaitė Dzūkijos pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinė Kamilė Paleckaitė „Sava duona gardesnė už svetimus pyragus“ (mokytoja metodininkė I. Kaušakienė), 1b klasės mokinė Austėja Statkevičiūtė „Kopinėju medų su seneliu“ (mokytoja metodininkė G. Baliulevičienė) bei 3b klasės mokinė Rytė Isaikinaitė „Nėrimas iš virvelių - grožis ir mada“ (mokytoja metodininkė I. Gruzinskienė).

               Konferencijos metu  mokinės išklausė ir kitų dalyvių pranešimus apie įvairius amatus, stebėjo kaip audžiamos juostos, sutiko bendraminčių ir draugų iš Druskininkų, Birštono, Marijampolės, Lazdijų. 

 

 

                              Dzūkijos pagrindinės mokyklos mokytojos metodininkės Irma Kaušakienė,                                                                                        Giedra Baliulevičienė ir  Irma Gruzinskienė


Advento pusryčiai mokykloje

     4 b klasės mokiniai (mokytoja Dalia Paleckienė) Advento pusryčius pradėjo viktorina „Papročiai ir tradicijos advento laikotarpiu". Aptarė etiketo prie stalo taisykles. Mokėsi tinkamai pasiruošti stalą. Draugiškai valgė advento pusryčius.


Kalėdų belaukiant

     Gruodis kaip ir kiekvienais metais tampa ne tik pakiliu švenčių laukimo periodu. Rūpinamės artėjančių iškilmių planavimu, bėgiojame po parduotuves, ieškodami kuo originalesnių, mielesnių dovanų artimiesiems, galvojame ir renkame idėjas kaip puošti namus. Taip norisi, kad Šv. Kalėdos džiugintų ir sielą, ir akis. Jau nuo pačių mažiausių dienų daugeliui Kalėdų rytą būtina užuosti žalios eglės kvapą. Namuose kalėdine eglė sustiprina žiemos švenčių nuotaiką. Žmonės eglutę gražindavo šiaudinukais, dirbiniais iš kiaušinio lukšto, tešliniais kepiniais, taip pat raudonais, dažnai laukiniais obuoliukais. Šiuolaikiniai eglutės žaislai pakeitė anksčiau naudotus kankorėžius, riešutus, giles. Turbūt atrodo keista siūlyti patiems darytis žaisliukus kalėdinei eglutei, kaip parduotuvių lentynos tiesiog lūžta nuo blizgučių. Derėtų nepamiršti, kad ir kokie prabangūs žaisliukai kabotų ant Jūsų eglės, niekas nesugebės sukurti kalėdinės nuotaikos, dvasios ir išgyvenimo, jei gražiausiais žaislais neišdabinsite savo vidaus. Kalėdos ateina tyliai...

Nijolė Amšiejienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė


 „Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo“

     Grikiai – kruopos, vienmetis grikių šeimos augalas. Jų lapeliai primena širdelę arba trikampėlius.. Žydintys grikiai kvepia medumi, o jų gėlytės yra rausvos arba baltos spalvos. Nenuostabu, kad aplink šiuos augalus sukinėjasi daug vabzdžių.

     O kaip grikis atsiranda ant mūsų stalo?  Edukacinio užsiėmimo metu susipažino su dzūkiško kaimo ypatumais, senoviniais įrankiais, kuriais senoliai pjaudavo, kuldavo, vėtydavo, maldavo grikius. Ir tai dar ne viskas – vaikai patys atliko visus sunkius darbus savo mažomis rankutėmis! Ir grikius pjovė, ir kūlė, ir malė, ir sijojo grikių miltus, ir iš grikių miltų kepė grikinę babką. 

Nijolė Amšiejienė,

pradinių klasių mokytoja metodininkė

 

 


Pynimas vytelėmis

      Pynimas  iš vytelių laikomas vienu iš seniausių mums žinomų amatų.  Pinti darbeliai spinduliuoja ypatingą atmosferą, malonų medžio kvapą. Medis priartina žmogų prie gamtos, prie senovinių lietuvių liaudies tradicijų, išmoko pajusti grožį. Pynimo darbai ugdo dėmesį darbo kokybei, darbštumą ir kūrybiškumą.
    Pynimas nereikalauja didelės fizinės jėgos, bet būtina pirštais pajusti, kaip vytelę išlankstyti, norint, jog ji atgultų į savo vietą ir gražiai atrodytų. Patyrusios mokytojos - mamos Miglės Čepienės   rankose karklo vytelė lyg burtų lazdelė: gimsta  nuostabūs dirbiniai. Šio amato pradžiamokslio mielai mokė, pravedė dailės ir technologijų pamoką 1a klasės mokiniams.


Pirmokų krikštynos

Lapkričio 26 dieną mūsų mokykloje vyko šauniųjų pirmokėlių krikštynos. Žingsniuodami mažomis pėdelėmis, susikibę už vienos virvelės, mokytojų Nijolės ir Giedros vedini, sugužėjo mažieji į aktų salę, kur su nekantrumu pasirodymo laukė tėveliai.

Abiems pirmokų klasėms teko įveikti daug naujų įdomių užduočių, malonių išbandymų. Pūškuodami traukinuku, gagendami žąsele, čiuoždami pačiūžomis, jodami arkliukais ir neši kuprinėmis ant pečių, mokinukai aplankė įvairias kelionės į pirmąją klasę stoteles: Raidžių šalį, Skaičių labirintą, Pasaulio pažinimo tunelį, Muzikos klubą, Dailės studiją, Šokio aikštę, Sporto salę, Savarankiškumo mokyklą.

Įveikę visas kliūtis, pirmokėliai pateko į Priesaikos skersgatvį, kur iškilmingai prisiekė būti pavyzdingais mokiniais. Už tai buvo pašventinti Mokslo vandeniu, apdovanoti šventiniais seilinukais bei medaliais.

Kiekvienas vaikas yra nepakartojama kūrybinė laboratorija su nežabota fantazija, kurios skrydis beribis ir nesuvaldomas. Tad mokytojos, tėveliai bei mokyklos vadovai linki pirmokėliams sėkmingo skrydžio į mokslo ir žinių šalį.

Mokytojos metodininkės Nijolė Amšiejienė ir Giedra Baliulevičienė